Při té příležitosti poskytla rozsáhlý rozhovor britskému hudebnímu magazínu NME , v němž mluví o častých obviněních ze sexismu, namířených proti ní a Kate Bush. Podle ní nedávný úspěch Katiny písně Running Up That Hill ukazuje, že se postoj veřejnosti k nim mění. Zmiňuje, jak je nadšená názory a změnami v postojích generace Z k různým záležitostem, včetně životního prostředí a rovnosti pohlaví.
Téma sexismu otevřela, když se rozohnila nad nesmyslným omezováním práv na potrat, které v poslední době zmítá Amerikou. Björk řekla, že ani nedokáže popsat slovy, jak velkou měla radost, když se Katin hit Running Up That Hill z roku 1985 znovu vyhoupl na první příčky hitparád poté, co zazněl v poslední sezóně seriálu Stranger Things. Připomněla, jak odmítaví byli mužští kritici vůči Kate Bush jako umělkyni i jako ženskému zrcadlu v době „rockových týpků“, kteří zpívali „o kozách, pivu a heroinu“. Cítila, že „psaní z ženského pohledu je považováno za něco, co má nižší uměleckou hodnotu“.
„Vždycky mě dost uráželo, jak často se o Kate Bush psalo jako o bláznovi nebo šílené čarodějnici, nebo o mě, že jsem bláznivá elfka,“ řekla islandská ikona. „Jsme tvůrkyně. V posledních letech jsem si napsala veškerou hudbu i texty. Nechlubím se, jen to říkám, protože lidé stále chtějí, abych byla naivní elfka. Kdybychom byly chlapi, brali by nás vážněji.“
Velebí proto generaci Z: „Umí si představit ženskou produkci nebo ženský svět a nezdá se jim to šílené, ani to nepovažují za něco, čemu by se měli vysmívat nebo čeho by se měli bát.“
Pak Björk s jistou dávkou umírněnosti dodala: „Rozhodně nechci, aby ženy převzaly moc. Budu ráda, když to bude 50 na 50. Pojďme si dát 50 procent piva a bradavek a 50 procent něčeho jiného. Spokojím se s tím!“