Začátek koncertu byl lehce rozpačitý. Publikum totiž očekávalo předkapelu Adovany, která podle line-upu měla začít hrát v sedm hodin. Ta však z neznámých důvodů nevystoupila. Nepřišlo ani žádné vysvětlení, a tak si fanoušci museli počkat až na samotné Chinaski, kteří vyprodaný ledárenský koncert odstartovala písní 1. signální.
Stage působila jednoduše, dominoval jí velký čtverec uprostřed za kapelou, na němž byly pouštěny různé projekce. Samozřejmostí byla i barevná světla, která dokreslovala atmosféru koncertu.
Pětice sršela energií od samého začátku a neplýtvala zbytečnými slovy. Krom krátkých úvodů k některým písním navazovala jeden track za druhým a s neskutečnou lehkostí a drivem předkládala publiku nejen známé pecky, ale i songy z poslední desky Frihet. Zazněly písně jako Potkal jsem tě po letech, Stejně jako já i Každý ráno, ve které překrásně vyzněly klávesy Jana Steinsdörfera.
Chinaski zahráli i Mám chuť zlobit, velmi energickou píseň, která navrací kapelu ke svým kořenům, Pusu a nebo Měl bych si boty zout. Právě poslední jmenovanou skladbu publikum s nadšením přijalo a některé fanoušky dokonce přimělo sundat si boty a vyzdvihnout je nad hlavu. Následně zazněl také Panáček, jenž Malátný nazval „modlitbou za ten náš svět, který se řítí do ruské prdele“.
Bylo vidět, že si fanoušci koncert užívají, tančí a zpívají z plných plic. Zároveň se jako vždy ukázalo, že Chinaski jsou kapela, na kterou si rádi zajdou lidé různé generace, ať už se jedná o náctileté slečny nebo starší ročníky. Publikum sborově odspívalo oblíbené Vrchlabí a nechybělo ani 1970.
Koncert si ale neužívali jen fanoušci, ale i samotná kapela. Po necelých devadesáti minutách si publikum nakonec vytleskalo přídavek. Kromě nové balady Smůla, kterou si střihnul pouze Malatný s pianistou Steinsdörferem, nebyly fanoušci ochuzeni o notoricky známé Punčocháče. Při té se publikum rozdělilo na kluky a holky a každý si s chutí odzpíval svou část. Na úplný závěr vystoupila kapela s druhým "mini přídavkem", tentokrát s písní, kterou údajně tři roky nehrála – jednalo se o Vinárnu U Valdštejna, jež zakončila hodinu a tři čtvrtě dlouhý set.
Chinaski jsou opravdu ve skvělé formě a je dobře, že se koncert snaží nabít především muzikou, aby fanoušky maximálně uspokojili a stihli zahrát co nejvíc oblíbených hitů. Výkony jednotlivých členů kapely byly naprosto profesionální a je vidět, že je parta skvěle sehraná. Už teď je jasné, že jejich letní tour bude určitě stát za to.