Folk patří bezpochyby mezi nejsvobodnější a nejrozsáhlejší hudební žánry a prakticky si pod ním můžeme představit takřka cokoliv, v čem figurují převážně akustické nástroje a zpěv. Ať už je jedná o moderní písničkářství, či hraní u ohně v lese. Důležité jsou především emoce. Ty se právě v tomto žánru dají hladce přenést z interpreta na posluchače a není k tomu zapotřebí žádného velkého bádání. Jako u všeho na světě je však zapotřebí dávka umu a talentu, aby se tento přenos zdařil.
Marien tyto podmínky splňují do puntíku již dvacet let a daří se jim i v novém singlu Jeřábi. Ti dle starých pověstí symbolizují naději a byli označování jako poslové dobrých zpráv. Právě pocit naděje se nese celou skladbou a snaží se v člověku vyvolat onen pocit, že zase bude líp. Oproti nahrávkám z prozatím poslední desky nazvané 2020, kde se kapela snažila do svých skladeb zakomponovat i ne úplně akustické prvky, jde slyšet, že se Marien chtějí s novým materiálem navrátit hudebně do časů první desky. Ta byla nahrána naživo ze studia tak, aby všechny skladby měli zvuk, jako při živém vystoupení před publikem.
Na novince se tentokrát největšímu prostoru dostalo Karolině Böhmové a frontmanovi Víťovi Troníčkovi. Toto spojení v minulosti u kapely nebylo tak běžné, ale jedná se o výborné osvěžení pěveckých harmonií kapely. Pokud ale mohu odhadovat, tak Jeřábi, nebudou patřit k tomu nejlepšímu, co bude na nové desce k dispozici, byť si skladba drží vysoký Marienní standard. Jako první singl z desky jsou Jeřábi každopádně výborným lákadlem.
Důkazem, jak věrnou posluchačskou základnou se Marien pyšní, nedávno přinesla úspěšná crowdfundingová kampaň k albu. I s minimem propagace se podařilo sbírku dokončit za neuvěřitelných čtyřicet osm hodin a kapela vybrala přes čtvrt milionu korun.