V jednom rozhovoru z letošního května se David Gilmour vyjádřil, že už nemá chuť na svém nadcházejícím turné hrát skladby Pink Floyd ze sedmdesátých let. To v praxi znamená všechny velké hity, protože do sedmdesátých let spadají čtyři obecně nejoblíbenější alba kapely – The Dark Side of the Moon (1973), Wish You Were Here (1975), Animals (1977) a The Wall (1979). Důvody tehdy Gilmour nerozváděl, dá se ale spekulovat, že kromě zaměření se na nový materiál za tím byla i nechuť znovu hrát hudbu z doby, kdy Roger Waters přebíral čím dál tím větší kontrolu nad kapelou až do té míry, že pak už ostatní vnímal spíš jen jako doprovodné hráče pro svou osobu a ne plnohodnotné členy. Navíc jde zároveň o hudbu, se kterou Waters poslední dvě dekády koncertuje hodně intenzivně, viz jeho šňůry The Dark Side of the Moon Live (2006–2008), The Wall Live (2010–2013) a Us + Them Tour (2017–2018). Gilmour v onom interview pokračoval, že by raději zařadil do setlistu něco z repertoáru Pink Floyd z šedesátých let nebo naopak z pozdějších alb (A Momentary Lapse of Reason, The Division Bell). V úplně čerstvém rozhovoru ale částečně obrátil.
„Člověk se občas musí probudit do reality“, řekl Gilmour. Dosud neodehrál jediné sólové vystoupení, kde by nezařadil Comfortably Numb a nakonec se rozhodl o své epické závěrečné sólo v této skladbě ze Zdi neochudit ani návštěvníky letošních koncertů. Prý zahraje i svou oblíbenou Wish You Were Here, o moc víc sedmdesátkových Floydů ale čekat nemáme. Money určitě nezazní, k dalším písničkám se už konkrétně nevyjadřoval. Ve zbytku setlistu se pravděpodobně objeví něco z dalších období Pink Floyd (skladba High Hopes je prakticky jistota) a hlavně materiál z nadcházející sólovky Luck and Strange. Tu Gilmour označil za svou nejlepší nahrávku od The Dark Side of the Moon a i když sám později dodal, že to byl od něj trochu rozmarný výrok, stojí si za tím, že Luck and Strange je z té části jeho tvorby, kterou má v živé paměti, to nejlepší.
Třetí singl z nadcházejícího alba Luck and Strange
Album Luck and Strange vyjde 6. září. Dosud z něj byly zveřejněny singly The Piper's Call, Between Two Points a Dark and Velvet Nights. Na podzim má Gilmour naplánované krátké, ale intenzivní turné s šesti koncerty v Římě, šesti v Londýně, čtyřmi v Los Angeles a pěti v New Yorku. Připojí se k němu třeba sestry Charley a Hattie Webb, doprovodné zpěvačky Leonarda Cohena, nebo zkušený baskytarista Guy Pratt, který dřív doprovázel nejen Gilmoura, ale i samotné Pink Floyd a v posledních letech hraje s Nickem Masonem v jeho kapele Saucerful of Secrets.